Kniha Fire and Fury ovládla (aj) knižný trh

Nechcená, či kniha, ktorá šíri klamstvá. Aj tieto slová odzneli na adresu knihy, z ktorej sa predalo od jej vydania cez milión výtlačkov po celom svete. A kritika samotného Trumpa len podporuje predaj knihy Oheň a síra (v slovenskom preklade), ktorú napísal novinár Michael Wolff.

Čím je výnimočná kniha Oheň a síra?

fire

Kniha Oheň a síra prichádza na knižný trh po deviatich mesiacoch pôsobenia Donalda Trumpa ako prezidenta Spojených štátoch amerických. Otvára témy, na ktoré je rozdelená americká spoločnosť citlivá a odkrýva verejné tajomstvá, ktoré majú jedno spoločné – osobu Donalda Trumpa. Pred vydaním knihy sa snažili právnici zakázať nielen distribúciu knihy, ale samotné jej vydanie, no neúspešne. Netradičná reklama, ktorú týmto krokom spustil samotný Donald Trump, sa podpísala pod enormný záujem zo strany (nielen) čitateľskej verejnosti.

Michael Wolff na stránkach knihy Fire and Fury (anglická verzia) opisuje amerického prezidenta ako osobu, ktorá koná emotívne a rada pracuje s alternatívnymi faktami. Kniha v jednotlivých kapitolách vysvetľuje, prečo sa Donald Trump stal prezidentom, čo si o prezidentovi myslia jeho najbližší spolupracovníci a ako vníma Trumpa spoločnosť.

Kniha, ktorá spája a zároveň rozdeľuje americkú spoločnosť nájdete v ponuke Gorila.sk za zvýhodnenú cenu.

V slovenskom preklade nájdete knihu tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *