Nezabudnite, že Mŕtve dievča neklame!

Kniha, o ktorej sa hovorí – aj takýto úvod by mohol predstaviť knihu Mŕtve dievča neklame. Knižný počin Jaya Ashera, ktorý sa nebál napísať príbeh o samovražde tínedžerky, si úspešne hľadá svojich fanúšikov medzi dospievajúcimi. A my sme tomu radi.

Pochopiť svet tínedžerov je čoraz zložitejšie, no Asherovi sa to podarilo na výbornú. Kniha Mŕtve dievča neklame (v anglickej verzii ako Thirteen Reasons Why) otvára oči každému z nás. Ak ste si mysleli, že psychické problémy sú výsada len dospelých, tak Mŕtve dievča neklame vás vyvedie z omylu. Krutý, no zároveň silný príbeh o tínedžeroch, ktorým sa len otvára svet vám ukáže, že vaša generácia sa zaoberala úplne inými problémami ako súčasná.  Vymoženosti doby, akými sú mobilné telefóny, sociálne siete a pokrivené idoly oberajú tínedžerov o ich vlastnú identitu. A keď príde zlom, hľadajú najrýchlejšie možné riešenia.

Mŕtve dievča neklame si musíte prečítať

mrtve

Čo mohlo viesť dospievajúce dievča, aby spáchalo samovraždu? Rodinné problémy, či neúspechy v škole? Je dôvodom na samovraždu šikanovanie zo strany jej rovesníkov? Na tieto aj mnohé iné otázky hľadáte odpoveď pri čítaní knihy Mŕtve dievča neklame. Excelentná práca s textom vás presvedčí, že táto kniha nie je určená len dospievajúcim.

Hannah Bakerová nahrá na magnetofóne pásky 13 dôvodov, prečo sa rozhodla odísť z tohto sveta. Tieto pásky si vypočuje jej spolužiak Clay Jensen, ktorý ťažko znáša jej nečakanú smrť. Clay pri počúvaní postupne zisťuje a odkrýva tajomstvá Hannah…a tie sú šokujúce.

Aj v prípade knihy Mŕtve dievča neklame platí, že najprv si prelistujte knihu a potom si pozrite seriál. Len tak mimochodom, producentkou seriálu sa stala úspešná speváčka Selena Gomez a každou časťou zbiera seriál len pozitívne hodnotenia.

Knihu si môžete zakúpiť na Gorila.sk tu.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *