Príbeh ženy, ktorá prežila gulag – kniha Krvavé jahody

Viete si predstaviť, že zabudnete na temnú stránku vášho života, ktorá nebola spôsobená vaším konaním? Viete si predstaviť, že o vašom živote rozhodne niekto iný? Zabudnúť na hriechy minulosti, ktorým ste boli priamym účastníkom je nemožné. A dusiť krivdy čias nedávnych s prihliadnutím na súčasný spoločenský vývoj nie je správne.

Skutočné príbehy nás vedia ,,zobudiť“ a poukázať na veci, ktoré by sa už nemali opakovať. Sériu mrazivých skutočných príbehov otvorila kniha Mengeleho dievča – skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory.  Kniha, ktorá si pre svoju  až desivú úprimnosť získala mnohých čitateľov poukazuje len na jedno – poučme sa z minulosti a neopakujme chyby, ktoré neprežili nevinní ľudia.  V rovnakom duchu sa nesie aj kniha Krvavé jahody.

krvave

Krvavé jahody odkrývajú desivé svedectvo Věry Sosnarovej

Na minulosť by sme nemali zabudnúť, ale stavať na nej. V podobnom duchu bola napísaná kniha Krvavé jahody. Autentický príbeh Věry Sosnarovej, ktorá prežila dlhých 19 rokov v krutých podmienkach sovietskeho väzenia a nemej slávnych gulagoch.  Hrôzy stalinského teroru, ktoré prežívala na vlastnej koži ju nezlomili, práve naopak. Až po rokoch dokázala Věra Sosnarova hovoriť o tejto súčasti jej života, aby zanechala posolstvo pre budúce generácie.

Ak vás kniha zaujala a chceli by ste sa o knihe dočítať viac, kliknite na tento odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *