Kuchárka, ktorá vás naučí milovať varenie… a možno sa zamilujete!

V poslednom období sa roztrhlo vrece s kuchárkami, ktoré majú jedno spoločné –  jednoduché a zdravé recepty. Na druhej strane nie je sa čomu diviť. Obezita, zvýšený cholesterol sú jedným z následkov nezdravého životného štýlu, pri ktorom dávame prednosť mastným, vyprážaným jedlám. Ak nechcete patriť do klubu ľudí, ktorých budú trápiť zdravotné problémy, vydajte sa už teraz na cestu vášho zdravšieho ja.

Inšpirácií nájdete mnoho, či v knihách, na internete alebo medzi foodblogermi. Jednou z TOP svetových foodblogeriek patrí Ella Woodward, ktorá si získala priaznivcov po celom svete. Elline tajomstvo nie je ukryté len v receptoch, ale aj v osobnej skúsenosti, ktorá ju prinútila zmeniť od základov stravovacie návyky.

Počas dospievania diagnostikovali Woodvardovej posturálny tachykardický syndrom (POTS) – syndróm, ktorý cielene ničí autonómny nervový systém. Ojedinelé ochorenie spôsobilo, že Ella bola odkázaná na odbornú lekársku pomoc, ktorá spočívala v užívaní konvečných steroidov. Avšak Ella nevnímala žiadne zmeny, a preto sa rozhodla počúvať signály svojho tela. Prvým krokom bola zmena stravovania, ktorú nazvala liečivé jedlo. Tento nový spôsob stravovania je založený na vyváženej a zdravej strave prinášajúcej potrebné nutričné hodnoty. Ella nie je zástancom názoru, že pre telo sú potrebné jedlá s nulovou pridanou hodnotou, z ktorých naše telo nemá žiadne úžitok.

Knižná novinka Lahodne s Ellou a priateľmi

lahodne

Ella napísala knihy, ktoré sa stali bezkonkurenčne svetovými bestsellermi medzi kuchárkami venujúcimi sa zdravému stravovaniu. Knihy ako Lahodne s EllouLahodnou s Ellou každý deň obsahujú recepty, ktoré vás milo prekvapia – nielen dobre chutia, ale sú jednoduché na prípravu. To, že knihy si obľúbite, umocňuje fakt, že knihy sú doplnené o lekárske poznatky, stravovacie trendy. Posledná kniha Lahodne s Ellou a priateľmi završuje trilógiu receptov pre každého, ktorému záleží na zdraví. Knihu si môžete zakúpiť na Gorila.sk tu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *