Pôsobivý román Dánske dievča čoskoro v slovenčine!

Knižná predloha, ktorá očarila filmových producentov v hlavnej úlohe s Eddiem Redmaynem, prichádza na slovenský trh, aby si v nemalej miere získala oddaných čitateľov.

Neobyčajný príbeh o neobyčajnej láskedanskedievca

Kniha Dánske dievča je inšpirovaná skutočným príbehom Einara Wegenera a jeho manželky Grety. Príbeh odkrýva nevinnú prosbu o pomoc, ktorá odkryje túžbu po neobvyklej láske, osobnej slobode a najmä odvahe vzoprieť sa spoločenským nárokom.

,,Urobíš pre mňa niečo?” spýtala sa Greta a netušila, čo tým rozpúta. Potrebovala dokončiť obraz, a pretože neprišla na záverečné sedenie modelka, nevidela inú možnosť, než použiť ako náhradu svojho muža. V momente, keď si Einar oblečie pančuchy, dámske šaty a črievice, v jeho vnútri sa čosi zmení: uvedomí si, že je v skutočnosti ženou, nie mužom, a zatúžia po zmene pohlavia.

Nie je to však ľahké. Einarov príbeh sa odohráva v dvadsiatych rokoch, keď ľudia ako on často končia v ústavoch pre choromyseľných. V parížskych salónoch dekadencia dosahuje vrchol, ale vo väčšinovej spoločnosti stále prevláda názor, že cítiť sa ako zajatec vo vlastnom tele môže len psychopat, a toho je nutné razantne liečiť. Einar už ale sníva svoj veľký sen a nechce sa ho vzdať.

Strhujúci román, pri ktorom si uvedomíte, čím si prechádzajú ľudia túžiaci po radikálnej zmene, si môžete zakúpiť na Gorila.sk tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *