Prečítajte si Mengeleho dievča – skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory

Na históriu by sme nemali nikdy zabudnúť a opakovať hrôzy, ktoré boli spáchané na ľuďoch obzvlášť. Pripomínať si udalosti 20. storočia je dôležité najmä v týchto chvíľach, kedy sa v spoločnosti hromadia nacionalistické, xenofóbne a antisemitické nálady.

Akým vhodným spôsobom prezentovať chvíle zverstva počas 2. svetovej vojny? Odpoveď sa javí jednoduchá – cez osobné výpovede preživších. Jedným z príkladov je životná spoveď Violy Fischerovej, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a napokon nacistom utiekla. Neuveriteľný príbeh, ktorý skončil záchranou života si môžete prečítať v knihe Mengeleho dievča – skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory.

Dych berúce sú slová Violy Fischerovej: ,,Každý večer, keď myslím na svojich drahých, ktorí už nežijú, si hovorím: Ako si to mohla prežiť? Sama neviem. Bolo to naozaj iba o šťastí a náhode.“

dievca

Kniha okrem osobnej výpovede Violy Fischerovej obsahuje posolstvo, ktoré jej nikto nemôže zobrať – nádej v dobré zajtrajšky. Ak dávate prednosť knihám, ktoré sa zakladajú na skutočných udalostiach, siahnite po knihe Mengeleho dievča – hodnotnom (nielen) vianočnom darčeku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *