RECENZIA: Ihrisko – Lars Kepler trochu inak

Fanúšikov možno zaskočí iný žáner, než na ktorý sú u týchto autorov zvyknutí.

ihrisko

Ako sľubuje obálka, Ihrisko je mysteriózny thriller. Čo to však znamená? Kniha rieši tému smrti, a to netradičným spôsobom. Žiadne svetlo na konci tunela, žiadna brána so svätým Petrom pri vchode. Ide však o opis posmrtného života úplne vierohodného, až si budete myslieť, že vás po skonaní čaká naozaj to, čo je tu napísané. V tom spočíva mysterióznosť knihy. Thriller znamená napätie, ktorého sa tu dočkáte vo veľkej miere. O smrti sa rozhoduje v čínskom prístave.

Hlavná hrdinka, vojačka, upadne už po tretíkrát do klinickej smrti, aby zachránila svojho syna. Ona už tento svet na pomedzí života a smrti pozná z minulosti a ako jedna z mála ľudí na svete, si ho tiež pamätá.

Po uvedení do kómy sa objaví v čínskom prístave, kde bojuje o prežitie seba a svojho syna. Buď prehrajú, zomrú a budú musieť nastúpiť do lode, ktorá znamená Nenávratnosť. Prípadne dokáže na ihrisku poraziť svojich nepriateľov, všetkých zabiť a zachrániť ich oboch.

V prístave má už svojich známych. Mladíka, ktorý ju očaril už skôr, a je ochotný jej pomôcť, ako len bude treba. A tiež statočnú rodinu, ktorá je nútená bojovať po jej boku, hoci nedobrovoľne.

Ono pomyselné Ihrisko, na ktorom sa rozhoduje o osude hlavných hrdinov, pripomína známe Hunger Games. Aj v diele Ihrisko musia postavy knihy zabiť všetkých svojich nepriateľov, aby sami prežili. Nejde však o žiadnu young adult tématiku, ale o neskutočne nápaditý príbeh, ktorý vás strhne.

Kepler vie

Kniha Ihrisko vás okamžite vtiahne do deja a do poslednej stránky ju z rúk nepustíte. Nápaditý, strhujúci príbeh si jednoducho zamilujete. Aj napriek tomu, že ide o mystery príbeh, teda príbeh nereálny, reálne sa javí až až. Kepler dokáže človeku zamotať hlavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *