Babička pozdravuje a ospravedlňuje sa!

Ak ste čítali knihy od svojrázneho spisovateľa Jonasa Jonassona ako napríklad Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol, či knižnú novinku Zabijak Anders a jeho priatelia, určite vás zaujme kniha Babička pozdravuje a ospravedlňuje sa.

Švédskeho spisovateľa Fredrika Backmana spája s jeho rodákom Jonassonom hlavné postavy príbehov – absurdní hrdinovia, ktorí humorom im vlastným prežívajú rôzne dobrodružstva.

Prvý román z pera Backmana – Muž menom Ove je príbehom o päťdesiatdeväť ročnom zatrpknutom frflošovi, ktorého život je postavený na prísnych pravidlách vyžadujúcich pochopenie blízkeho okolia, vrátane susedov. Rozprávanie je okorenené uštipačným humorom a pri čítaní knihy pochopíte, že nie je to len o humore, ale o hľadaní dobra v nás.

babka

V poradí druhá kniha Babička pozdravuje a ospravedlňuje sa, podľa literárnych kritikov smeruje k jednému z najlepších medzigeneračných románov v súčasnosti. Hlavné postavy knihy vnučka Elsa a babička si vás jednoducho získajú. Babička, bývalá uznávaná chirurgička sa snaží vyrovnávať so starobou svojráznym spôsobom. Cesty brázdi  bez vodičského preukazu a neželaných návštevníkov domu ostreľuje z balkóna paintballovou puškou. Vnučka Elsa nachádza u babičky oporu, keď prežíva jedno z najťahších období – rozvod rodičov a šikanovanie v škole. “Ideálny vzťah” sa zmení, keď … pokračovanie nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *