Nová kniha od autorky bestselleru Zostaň so mnou – Ak zostanem

Žáner Young Adult sa do povedomia čitateľov dostal vďaka knihám Johna Greena, ktorý si príbehom o priateľstve medzi Hazel a Augustom získal fanúšikov po celom svete. V nemalej miere sa pod popularitu knihy Na vine sú hviezdy podpísal aj rovnomenný film.

Obdobie dospievania, stáť pred prachom dospelosti a prípadne byť konfrontovaný problémami “dospelákov” sú jedným zo znakov  kníh Young Adult. S rovnakými motívmi sa stretneme v románoch od úspešnej autorky Gayle Formanovej, ktorá podobne ako Green preniesla knihu na plátna kín. Emotívny príbeh o nádejnej violončelistke Mii, ktorá prežila tragickú autonehodu, pri ktorej stratila najbližšiu rodinu, sme mohli čítať v knihách Zostaň so mnou – Ak zostanem a v pokračovaní Kam zmizla.

bola

Knižná novinka Bola som tu, ktorá vychádza v septembri, odkrýva príbeh Cody o vyrovnávaní sa s nečakanou smrťou najlepšej priateľky Meg. Cody nemôže prijať skutočnosť, že Meg spáchala samovraždu, pretože nič nenasvedčovalo tomu, aby bola schopná tohto zúfalého činu.

Kniha Bola som tu nie je typický príbeh pre dospievajúcih, ale Formanová v tomto smere ukazuje svoje
nadanie – napísala knihu, ktorá vyvoláva otázky a potrebu sa rozprávať o duševných problémoch tak krehkých dúší, akými sú ich nositelia, teengeri.

Viac o knihe sa dočítate na Gorila.sk tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *