Vychádza kniha o živote najznámejšieho narkobaróna sveta – Pabla Escobara

Pablo Escobar – ikona 20. storočia kriminálnej scény, ktorá druhýkrát vstala z mŕtvych v seriáli Narcos. Kolumbijčan, ktorý na vrchole svojej slávy ovládal až 80% pašovaného kokaínu do USA je aj po smrti centrom záujmu médií. Seriál Narcos, ktorý mal premiéru v roku 2015 z produkcie Netflixu, čerpal námet z knihy Marka Bowdena, autora titulu Čierny jastrab zostrelený. Nie je prekvapujúce, že seriál získal mnohé ocenenia a kniha prestížnu novinársku Cenu Corneliusa Ryana.

pablo

Kniha ako dokument, či dokument v knihe. Pri knihe Pablo Escobar to môžete bez výčitiek spojiť. Mark Bowden napísal triler z oblasti literatúry faktu, ktorá momentálne nemá konkurenciu.

Pablo Escobar je neslávna postava kolumbijských dejín, ktorá podčiarkuje zúfalý boj štátu proti drogovým kartelom. Žiaľ, tento spoločenský stav pretrváva aj v súčasnosti. Život Pabla Escobara bol poznačený násilím, strachom, túžbou po moci a tragickým pádom. V neposlednom rade názorne poukazuje, ako môžu peniaze zmeniť charakter ľudí, ktorí by sa mali starať o našu bezpečnosť. Prepojenosť politických špičiek, či tlak zo zahraničia pre zastavanie exportu drog do zahraničia sú jednou z čŕt, ktoré nosia meno Escobar.

Kniha Pablo Escobar je skvelým žurnalistickým dielom a príkladom ako má vyzerať investigatívna žurnalistika. Bližšie informácie o knihe sa dočítate tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *